Počet trestných činov slovenských fašistov naozaj prudko rastie

Niektorých ľudí pobúrilo moje vyjadrenie v nedeľnej diskusii prezidentských kandidátov na TA3, ktorým som svojich protikandidátov upozornil, aby nevyvolávali zbytočné vášne voči migrantom, lebo násilie na Slovensku páchajú predovšetkým naši domáci fašisti. Bola to moja reakcia na odvádzanie pozornosti od domácich problémov na utečencov ako aj na tragikomickú poznámku jedného z protikandidátov, ktorí si pomýlil turistov „tmavšej pleti“ v uliciach Bratislavy s migrantmi. Je príznačné, že týchto ľudí nepobúrilo vyjadrenie prítomného sudcu Najvyššieho súdu SR, ktorý na adresu vraždy mladého Filipínca povedal „Nerobme z jednej normálnej pouličnej bitky celospoločenský problém“. Skutočne ma znepokojuje, že človek, ktorý chce byť nielen prezidentom republiky, ale ktorý by mal byť v pozícii prominentného sudcu strážcom práva a morálky v tomto štáte, považuje takéto konanie, pri ktorom steroidmi napichaný vyznávač extrémistických hnutí dokope na smrť mierumilovného mladíka, ktorý sa zastal obťažovanej ženy, a ešte si svoju „trofej“ aj odfotí do mobilu – za NORMÁLNE (sic!!!). Nie, takéto správanie nikdy nebudem považovať za normálne a nemalo by byť normálne pre nikoho, kto čo i len uvažuje o tom, že sa stane hlavou štátu.

 

Ale poďme k faktom. Úrad špeciálnej prokuratúry už minulý rok varoval, že „začaté trestné stíhania pre trestné činy extrémizmu zaznamenali číselne prudký nárast“. Celkovo ich bolo za minulý rok 176. Podľa čerstvých údajov Národnej kriminálnej agentúry, ktoré som dnes získal, ich bolo len za prvých päť mesiacov tohto roka 87, čo je opäť viac ako v roku 2017 za to isté obdobie. Stále v nich dominuje problematika pravicového extrémizmu, neofašizmu, ako aj nenávistných trestných činov proti príslušníkom rómskej či židovskej komunity. Pripomínam, že do takýchto štatistík nie sú zahrnuté mnohé vyhrážky neofašistických gaunerov smrťou, ktoré dostávam pravidelne napríklad aj ja.

 

Vzniká preto otázka, prečo sudca Najvyššieho súdu – čo by mala byť jedna z najvyšších autorít spravodlivosti – tak hanebne zavádza verejnosť. Vraždu mierumilovného človeka nazval „normálnou pouličnou bitkou s následkom smrti“, čo je nehorázne bagatelizovanie problému. Bitka totiž nevyzerá tak, že jeden gauner zavraždí človeka, ktorý mu nič neurobil, ani sa nebránil, a ešte si jeho mŕtvolu aj odfotí. Nebolo to ani normálne a nebolo to ani ojedinelé. Extrémistických trestných činov dramaticky pribúda. Spomeňte si na vraždu študenta Daniela Tupého. Na Karola Sendreia z Magnezitoviec umučeného na policajnej stanici v Revúcej, kde ho sedem policajtov dokopalo na smrť. Na vysokoškoláčku Terezu Berkyovú z Detvy (zo slávnej rodiny národného umelca Jána Berkyho Mrenicu), ktorej útočník s vyholenou hlavou zlomil palicou sánku. Na piatich zahraničných študentov Slovenskej poľnohospodárskej univerzity, ktorým neofašisti porozbíjali hlavy fľašami s otázkou, prečo oslavujú naše víťazstvo v hokeji, keď Slovensko je len pre Slovákov. Na mnohých ďalších, ktorých ste si ani nevšimli, lebo ste si to všimnúť buď nechceli alebo sa o tom v spoločnosti nehovorí. Napríklad ako o prípade z tohto pondelka, keď na sídlisku v Banskej Bystrici dvaja muži s vlajkou s hákovým krížom strieľali z balkóna na Rómov, ktorí kosili trávu, pričom jedného z nich zasiahli do ruky. Lenže kým primátor Banskej Bystrice rasistický útok okamžite odsúdil, sudca Najvyššieho súdu SR, ktorý chce byť prezidentom, vraždu ani neodsúdil, ani nad ňou nevyjadril ľútosť, ale bagatelizoval ju slovami, že išlo len o jednu (opäť to zdôraznime) normálnu bitku.

Ešte horšie je, keď takýto vysoko postavený človek preberie aj rozšírenú argumentáciu fašistov o vraždiacom Indovi, ktorý zabil Slováka. V skutočnosti totiž išlo o rasistický útok na indického muža, pri ktorom napadnutý zabil útočníka v sebaobrane. Video, ktoré to dokazuje, si môžete pozrieť napríklad tu: http://malinova.blog.pravda.sk/2018/06/04/ako-sa-klamalo-o-vrazdiacom-indovi/ . Traja Slováci sa vrhli na Inda s hanlivými pokrikmi, pričom ignorovali všetky jeho prosby, aby mu dali pokoj. Neofašistické kruhy (ako obyčajne) podsunuli našim občanom nepravdivé informácie, že na trojicu brutálne zaútočil indický muž a že príčinou bola hádka o taxík. Škandalózne nie je, že Inda, ktorý sa bránil, súd oslobodil, ale že muži, ktorí majú na svedomí tento rasistický útok, zostávajú stále na slobode. Keď Ind zbadal nebezpečenstvo, zdvihol obe ruky na znak mieru. Traja muži ho však obkľúčili. Hoci sa Ind snažil prejsť, jeden z trojice ho zdrapil za rameno, ďalší ho udrel do tváre a hoci Ind ustupoval, Slováci naďalej útočili. Muž, ktorý Inda udrel, ho zatlačil k autu. Ind sa ho snažil odsunúť, pričom blokoval údery ďalších dvoch. Opäť ho schmatli. Ind rýchlo zareagoval, aby sa ubránil a opäť dvihol ruky ako jasný znak defenzívnej pózy. Keď jeden z trojice opäť zaútočil, Ind znovu ustupoval. Útočník ho však začal kopať a ďalší muž ho udrel. Ind vzápätí švihol po útočiacom mužovi a opäť sa pokúsil ustúpiť. Muži opäť útočili. Nato vytiahol Ind vreckový nožík ako varovanie na svoju obranu. Keď ho jeden z mužov neprestával kopať, zasiahol ho nožom. Útočník na následky zranenia zomrel. Takú sú fakty, taká je pravda o tomto prípade.

 

Je úplne evidentné, kde nás tlačí päta a na čo sa musíme sústrediť. Len demagógovia odvádzajú pozornosť na neexistujúce problémy. Je príznačné, že ľudia, ktorí nevedia riešiť skutočné obrovské úlohy, ktoré pred nami stoja spojené s upadajúcim zdravotníctvom, školstvom, poľnohospodárstvom, korupciou, zdražovaním potravín, nízkymi platmi atď. a najmä s následkami obchodnej vojny medzi USA a EÚ, ktoré čo nevidieť pocítime všetci – majú potrebu riešiť moslimov, potraty a homosexuálov. Jeden politik mi to vysvetlil úplne cynicky až machiavellisticky – štatistikou. Myslíte si, že na voličov zaberá riešenie ekonomických, sociálnych či bezpečnostných problémov? Kdeže. Čisté emócie. Preto nám pribúda politických hulvátov, ktorí sa rozčuľujú, kričia, nakrúcajú si roztrasené videjká a útočia na vašu prvú signálnu sústavu, na najnižšie pudy – a vy im na to vždy skočíte. Nielenže nehovoria nič iné ako to, čo už dávno viete, oni ešte aj to zveličujú, prekrútia, primyslia – ale neponúknu vám žiadne riešenie alebo aspoň nie také, ktoré by fungovalo.

Všetky štatistiky hovoria o tom, že máme obrovský problém s nárastom pravicového extrémizmu a podceňujeme ho. Každý fašista začínal ako pouličný bitkár – a dnes sú už v parlamente. Ani tí pred sto rokmi nezačínali tak, že by sľubovali masové popravy, koncentračné tábory a holokaust. Sľubovali poriadok a disciplinovane čakali na svoju príležitosť. Oni nepotrebujú, aby si na svoju stranu získali väčšinu. Stačí im tretina a s tou dokážu zmeniť systém. Som historik a preto viem, že toto sme si už raz vyskúšali a takmer nás to všetkých zničilo. Chápem zúfalstvo ľudí zo súčasnej situácie, ale toto je skratka do pekla. A rešpektovať možno len tých, ktorí rešpektujú iných a dokážu sa aspoň príčetne, ak nie slušne správať. Neopakujme tie isté chyby. Neriaďme sa heslom „je to síce darebák, ale je to náš darebák“. Nevyužívajme fašistov na svoje mocenské ciele, lebo sú ako oheň – možno do určitého času dobrý sluha, ale neskôr zlý pán, ktorý všetko zničí. Neuvoľňujme im zbytočne cestu.

 

Hlavu štátu si predstavujem ako otca vlasti. Štátnika, ktorý bude vyzdvihovať a podporovať naše najlepšie stránky, ktorý nás bude motivovať k tomu najlepšiemu, čo dokážeme, ktorý v nás bude prebúdzať chuť prekonávať samých seba, ktorý ukáže svetu priateľskú a vľúdnu tvár Slovenska – ale ktorý bude mať zároveň dostatok odvahy a pevného charakteru na to, aby sa nezľakol moci, násilia, tyranie a davovej psychózy. Zakrývať si oči pred vraždami nevinných ľudí a nárastom neznášanlivosti až násilia – to nie je dobrá cesta pre Slovensko. Ja sa takýchto ľudí nezľaknem. Buďte aj vy odvážni a spoločne sa postavme proti všetkým, ktorí svojimi extrémistickými násilnými činmi a ich schvaľovaním či zamlčiavaním špinia pohostinnú a dobrosrdečnú tvár našej domoviny.